bližšie k vám…

dátum zverejnenia: 20. decembra 2014

S radosťou Vám chcem oznámiť to, že od teraz môžete byť k mojej hudbe ešte bližšie, pretože sa dostala do najväčších služieb a katalógov s digitálnou hudbou. A preto album Neobios nájdete v službách Spotify, Deezer, iTunes, Google Play, Amazon, Rdio, Xbox Music a ďalších…

album Neobios je tu!

dátum zverejnenia: 14. augusta 2014

neobios je názov môjho druhého dlhotrvajúceho albumu, ktorý je koncipovaný tak, aby obsahoval skladby s vesmírnou tématikou a príbehom, ktorý by ich všetky prepojil. Nájdete na ňom 11 pokojných atmosférických newage skladieb, ktoré vás na hodinu odpútajú od všedných dní a vydáte sa s nimi na snovú výpravu až ku neprebádaným končinám vesmíru.

Album si môžete zakúpiť na stránkach obchodu v digitálnej podobe a tiež na fyzickom médiu, ako Audio CD (to navyše obsahuje bonus – skladbu „Umbra Linea“ z minuloročného EP).

V januári 2014 som si na prezentáciu albumu vybral skladbu s názvom „Lacrima„, prepracoval jej úvodnú sekvenciu oproti albumovej verzii a vytvoril toto promo video:

Umbra Linea na vinyle

dátum zverejnenia: 8. augusta 2013

Umbra Linea vyšla vo veľmi limitovanej edícii na vinyle.

Táto edícia už má síce svojich majiteľov, ale stále platí, že si album môžete kúpiť v digitálnej podobe (mp3, flac, aac, ogg…) od symbolického eura…

dnes vychádza Umbra Linea

dátum zverejnenia: 9. júla 2013

Dnešným dňom vychádza môj nový hudobný počin – EP Umbra Linea. Vznikol ako vedľajší produkt prác na mojom druhom, koncepčnom, tematickom, dlhohrajúcom albume „Neobios“, ktorý je momentálne v príprave. Na EP sa nachádza jediná, rovnomenná, 15-minútová skladba, ktorá je snáď najexperimentálnejším počinom, na ktorý som sa kedy odhodlal. Jej vývoj bol veľmi dlhý a zložitý. Postupne sa formoval z útržkov, nápadov a motívov, ktoré koncepčne nezapadali do albumu „Neobios“.

Finálny zvukový mastering skladby (aj napriek svojmu nabitému programu) zabezpečil môj dlhoročný kamarát Rado Košvanec. Nahrávka tak dostala poriadny zvuk a snáď aj analógovejšiu dynamiku. Rado začínal pred rokmi neoficiálnymi audiofilnými remastrami albumov The Beatles, dávno pred tým, ako vyšli v roku 2009 oficiálne. Minulý rok sa postaral o vinyl mastering albumu „Chobotnica“ kapely Sounds Like This Tomáša Slobodu, ktorý získal cenu kritikov za najlepší album na poslednom ročníku Radio_Head Awards a momentálne pracuje na zvuku albumu kapely Le Payaco.

Tubular Bells

blog: 40 rokov Tubular Bells

dátum zverejnenia: 18. júna 2013

Také krátke zamyslenie a poohliadnutie sa za tohtoročným jubileom Mika Oldfielda a jeho prvého hudobného dieťaťa…

album Chilled konečne v predaji

dátum zverejnenia: 11. apríla 2013

Od dnešného dňa je album Chilled k dispozícii aj cez internetový predaj na stránkach Bandcamp za ľudovú cenu a okrem tzv. „digital download“ (MP3 či FLAC) tam ostáva klasická možnosť si album objednať aj na fyzickom CD médiu.

najnovšie skladby

najnovšie články