Delphinidae

kategória: album: Neobios | tagy: 
dátum zverejnenia: 30. júla 2014

Skladba vznikla na motívy nedokončenej skladby môjho synovca Tomáša Bórika. Hlavne pôvodná úvodná sekvencia jeho skladby mala v sebe toľko pokoja a citu, že keď sa toho motívu vzdal a rozhodol sa ju nedokončiť, prišlo mi strašne ľúto toho premrhaného potenciálu a tak som sa skladby chopil a prepracoval do jej dnešnej podoby. Prajem príjemnú plavbu!

Neobios

kategória: album: Neobios | tagy: 
dátum zverejnenia: 4. júla 2011

Nový život. Tento názov presne vystihuje pozitívne zmeny, ktoré sa v tom období (leto 2011) diali v mojom živote a ktoré sa mi podarilo vtesnať do tejto pokojnej baladickej skladby, ktorá sa stala titulnou skladbou albumu.

SIGMA 98

kategória: album: Neobios | tagy: 
dátum zverejnenia: 1. júna 2008

Skladba, v ktorej som sa vydal opať do končín štýlu ambient/newage a hutných syntetických plôch. Do 9/8 taktu sa začne odvíjať kakofonický arpeggio-motív na pozadí syntetického hymnusu, no neskôr sa skladba zlomí a dostane priestor aj sólová gitara.

Heliosys

kategória: album: Neobios | tagy: 
dátum zverejnenia: 1. apríla 2008

Jedného večera mi z hodiny na hodinu napadla myšlienka sa chytiť opäť témy vzývania slnka a podarilo sa mi stvoriť tento čisto syntetický hymnus. Narozdiel od časti Sun v kompozícii Chilled je táto skladba o čosi „temnejšia“ a chorály ešte viac podtrhujú jej akýsi nostalgický charakter…

Anodus Abyssus

kategória: album: Neobios | tagy: 
dátum zverejnenia: 1. januára 2008

Táto skladba stála na samom počiatku albumu Neobios. Je mojim odkazom a poctou skladateľskému géniovi Vangelisovi. Začína improvizáciou na elektrickom piane, pomaly sa rozvíja a odhaľuje nové nástroje, v polovici sa zlomí do 7/8 taktu a zaznie sólo na syntetizátore Minimoog, aby sa nakoniec skladba vrátila tam, kde začala.

najnovšie skladby